Kvůli chemickému peelingu již nemusíme chodit pouze ke kosmetičce. Umíte si ho udělat i doma, zcela bez problémů, jednoduše a s téměř stejným výsledkem.
Je možný i doma? Ano, ale opatrně
Chemický peeling patří mezi miniinvazivní estetické zákroky, které nabízejí kosmetické salony a je určen pro všechny věkové kategorie. U žen patří mezi mimořádně populární ošetření obličeje pro jeho účinnost a okamžitě viditelný efekt.
Jedno sezení stojí okolo 25 až 60 eur. „Řadíme ho mezi povrchově působící metody, při kterých dochází k odstranění odumřelých buněk kůže, čímž zmizí jizvičky po akné, vyhladí se jemné vrásky, sjednoceni se tón pleti, odstranění se stařecké skvrny a zpevnění se pokožka. Dochází k celkové obnově pokožky a zlepšení kvality kůže, „vysvětlila kosmetička Danka Konvičková.
Doma skoro jako ze salonu
V dnešní době si umíte chemický peeling udělat už i sama. Je určen výhradně pro domácí použití, je šetrnější a nástup účinků pozvolnější. Prodává se v různých flakonech s pipetou nebo pumpičkou v lékárně, drogerii ale i online a jeho cena se pohybuje od 10 až po 45 eur.
Při profesionálním ale i domácím peelingu jde o hloubkové čištění pleti, ale různým způsobem. „Podle hloubky průniku chemických látek a následného uvolnění jednotlivých vrstev kůže lze chemický peeling rozdělit od povrchového, přes středně hluboký až po hluboký peeling. Středně hluboký a hluboký peeling mohou aplikovat pouze specializovaný lékař a povrchový mohou dělat specializované kosmetičky.
Dělá se kyselinou glykolovou. Je to netoxická přírodní kyselina získaná z cukrové třtiny, známá je jako AHA-kyselina. Domácí peelingy sice také obsahují kyslinu glykolovou, ale celkové složení mají jiné, „doplnila kosmetička.
Postup je jednoduchý
Při chemickém peelingu v salonu musíte absolvovat několik ošetření. Při zákroku můžete mít pokožku jemně zarudlou, může vás trochu pálit nebo svědit, což je ale normální. Na vině je právě použit 30% nebo 35% roztok kyseliny glykolové upravený na optimální PH.
Do normálu se pleť dostane po pár minutách, kosmetička použije další emulze a krémy a domů ze salonu už odcházíte s viditelně omlazení pokožky. Domácí peeling se nanáší ve formě několika kapek, které rovnoměrně nanesete na obličej a krk a necháte asi 10 minut působit. Potom smyjete vlažnou vodou.
Dostupné produkty ale mají jinou koncentraci, než ty, které používají profesionální kosmetičky. „Obsah kyseliny glykolové v produktu je zhruba 9 až 12%. Koncentrace je pochopitelně slabší, aby si ženy neublížili. Pokožka se může po použití trochu loupat, proto je důležité po peelingu použít spolehlivý hydratační krém, „upozorňuje odbornice na ženskou krásu.
Má své plusy i mínusy
Udělat si poloprofesionální peeling v pohodlí domova je k nezaplacení, ale jeho použití má i své mouchy. „Chemický peeling u specialisty způsobuje podráždění pleti, která se musí zahojit. Nové tkáň, která vzniká při hojení nahrazuje tkáň poškozené, které před peelingem vykazovalo estetický defekt, jako například hrudovité pleť po akné, povrchové vrásky a jizvičky.

Nová pleť je viditelně hladší, zářivější, mladší a vypadá lépe než před peelingem. Naopak, chemické peelingy určené na doma jsou jemnější a šetrnější na pleť a nová pleť je sice zářivější, no trošku méně a musíte si ho aplikovat častěji, „doplnila Konvičková.
Na vlastní kůži
Karin – Mechanické peelingy jsem si dělala pravidelně, ale moje pleť byla stále dost mastná a neviděla jsem žádnou změnu. Během korony jsem si na netu dívala různá videa o skincare, kde jsem objevila doporučení na chemický peeling. Nastudovala jsem si, jak se aplikuje.
Večer po vyčištění pleti si pár kapek nanesu prsty po celé tváři. Jsem s tím velmi spokojená a ještě po žádné jiné kosmetice jsem neviděla takový efekt. I mou mastnou pleť mi to perfektně koriguje, pleť je jasnější než kdykoliv předtím a i když se mi vyhodí vyrážky, tak se mnohem rychleji vysuší a zahojí. Po peelingu nezbývá žádný povlak, ani podivný pocit na tváři. Po peelingu je důležité dát si na obličej i krém.