Pátek, 31 března, 2023
novinky
Domů Rady a Návody Nové stěrače pro váš automobil

Nové stěrače pro váš automobil

-

Říkáte si: Kdy jsem naposledy kupoval/a nové stěrače? Už mi zase nějak hůře stírají, zanechávají šmouhy, mokré pruhy, nebo dokonce kapičky. Je to i váš případ? A vlastně si vůbec nejste jisti, kdy naposledy jste stěrače kupovali? Pokud špatně fungují a objevují se výše zmíněné projevy, je nejvyšší čas stěrače vyměnit. 

V čem tkví správný výběr

Nejjednodušší a vůbec nejlepší bude, když koupíte značkové stěrače, které budou jistotou a vydrží dlouhou dobu. Kvalitní obchody nebo eshopy nabízí výběr stěračů přesně podle modelu vašeho vozu. Tak totiž budete mít jistotu, že vyberete správně a stěrače nebudou krátké ani dlouhé.  

Přesný typ stěračů

Před několika lety byly na autech vídány pouze ramínkové stěrače, ale v dnešní pokročilé době již máme více možností, a tou možností jsou Flat stěrače neboli ploché stěrače. Lépe přilnou ke sklu a nepodléhají korozi, kdežto ty ramínkové, které jsou vyrobeny z kovu, často korozi podléhají. Jednoduše řečeno – obojí má pro i proti, tudíž bude záležet jen na vás, čemu dáte přednost. 

Navštivte online nebo kamennou prodejnu a mějte ve výběru jasno. Navíc, proškolení specialisté vám vždy rádi poradí. 

Je na místě být obezřetný?

Ano, ať už vybíráte stěrače nebo jiný produkt, vždy byste měli být obezřetní při jejich výběru. Doporučujeme nevrhat se bezhlavě do nákupu toho nejlevnějšího produktu. Stěrače, které se cenově liší od ostatních, je třeba prověřit. Pokud jsou tedy podezřele levné, jejich stírací guma nemusí být tolik kvalitní a může vydržet pouze krátkou dobu. V takovém případě se projeví negativní snaha o úsporu. Také dbejte na délku stěračů. Jak se říká – dvakrát měř, jednou řež. Pořekadlo, které má jistě velký význam a měli bychom se jim řídit všichni. 

A také nezapomeňte, že by se stěrače měly měnit jednou za rok, a to každé jaro. 

Mohlo by Vás zajímat

PR článek