Čtvrtek, 1 června, 2023
novinky
Domů Blog

Kvasinková infekce se nevyhýbá ženám v žádném věku

0

V běžném životě se většina žen setká s nepříjemnou a často v rozhovorech skloňovanou kvasinkovou infekcí. Právě ona může za to, že ženy potřebují co nejrychlejší pomoc gynekoložky, protože její příznaky jsou velmi nepříjemné. Pomoci však mohou i volně prodejné preparáty, pokud se nemoc začne léčit včas.

Kvasinky samy o sobě neškodí

Kvasinky se v našem těle běžně vyskytují. Jde o mikroorganismy, jež žijí na sliznicích v nose, krku, v ústech, ale i právě v intimních partiích žen a mužů. Najdeme je i ve střevech či na kůži. Za správné situace žijí v rovnováze s bakteriemi a tvoří přirozenou mikroflóru. Jestliže se ale fyziologické podmínky naruší, snadno dojde k přemnožení kvasinek a vypukne mykóza.

Projevy kvasinkové infekce u žen

Na počátku se kvasinková infekce projevuje svěděním, zarudnutím, později přechází do pocitů pálení, bolesti i otoků rodidel. Bolestivý může být i pohlavní styk. Při infekci v pochvě se objeví hrudkovitý výtok spojený s bolestí.

Proč nás kvasinková infekce potká?

K nejčastějším příčinám patří oslabená imunita, užívání antibiotik, také užívání hormonální antikoncepce. I jiné narušení sliznice, jako např. při koupání se v bazénu s dezinfekcí může způsobit kvasinkovou infekci. Dalším důvodem je nevhodná strava s mnoha cukry, alkoholem, neblahý vliv má stres, objevují se výtoky v těhotenství… K pohodlí a zdraví intimních partií nepřispívá nevhodné spodní prádlo, tedy prádlo ze syntetických materiálů, neprodyšné, které může způsobit zapaření sliznice a vytvoření prostředí vhodného pro množení kvasinek.

Dejte mykóze sbohem

Zbavit se mykózy vám pomohou antimykotika proti kvasinkové infekci. Mimo nich můžete používat jiné podpůrné přípravky, jako intimní gely a pěny, přípravky na obnovu přirozeného pH „tam dolů“. Vhodné jsou i vaginální probiotika. Poohlédněte se i po speciální dietě, která se doporučuje při kvasinkové infekci.

Více na gynella.com.

Někdy jsou dny, kdy to vypadá, jak by na nás padla tíha celého světa

0

Samozřejmě to může být cokoliv, co nás dostane do takovéto situace. Těžkosti v rodině, složité životní situace, ale budete překvapeni, ale dokonce to může být i nějaký handicap, který nám brání v tom, abychom se dostatečně uvolnili. Co teď s tím?

Komu zavolat, když klesne sebevědomí

Přirozeně lze zavolat kamarádce, zvláště pokud budete mít stejný problém. Potom si budete rozumět ve vašem problému, a tudíž si budete takzvaně notovat a podporovat se ve vzpomínkách, jaké to kdysi dávno bývalo. Ale také můžete udělat úplně něco jiného. Zavolat kámošce a vyzvat ji, zdali by s vámi nešla zkusit jistou proměnu. Už budete dvě a to se přece jenom budete lépe pohybovat a cítit v neznámém prostředí. A teď to nejdůležitější, kam vlastně pojedete za svou proměnou.

Tentokrát do Prahy, kde se nachází jedna z estetických klinik. Zde se ale provádí velmi zajímavé a moderní metody, které se vám rozhodně budou líbit. To už jen z toho důvodu, že jsou bezbolestné, rychlé a bez nutné hospitalizace a mimochodem výsledky jsou v některých případech ihned viditelné. Dermatologická klinika se zaměřuje na pomoc lidem, kteří právě mají jakýkoliv estetický problém, a ten ovlivňuje jejich plnohodnotný život.

Tohle vědět dřív

Ve většině případů, když se nám něco podaří nebo když v tomto případě změníte dokonale svůj vzhled, tak si postesknete, proč jste to neudělali dřív. To samozřejmě nemění nic na věci, že později věci nefungují, naopak, to spíš, že jste mohli již dříve být krásnější a mladší.

Určitě se můžete spolehnout na niťový lifting, který zpevní ochablou pokožku na tvářích, krku, dekoltu, vypne jemné vrásky kolem rtů, očí. Rovněž skvěle podpoří novou tvorbu kolagenu a ten zase ovlivní procesy kůže. Je pravdou, že například zvládne okolí rtů, ale na zvětšení rtů musí přispěchat jiná pomocnice a tou je kyselina hyaluronová.

A to samé platí pro oční okolí. Zde asi nejčastěji se ženy i muži potýkají s povislými víčky. Dobrou zprávou je, že není důvod truchlit. I zde na estetické klinice se provádí zcela bezbolestná operace očních víček. Můžete se objednat na úpravu horních, dolních nebo obou dvou víček. Tak nezapomeňte estetická klinika, je tu pro vás.

Nemusíte být modelka nebo herečka, abyste vypadala rovněž přitažlivě

0

Při pohledu na tyto dámy se občas tají dech. Život jim připsal již několik křížků, ale jejich vzhledu jakoby se to vůbec netýkalo. To je ale skutečně k naštvání. Je ale třeba podotknout, že většina těchto celebrit postupovala plastické operace. A pokud chcete znát tajemství, tak v současné době není zapotřebí. Krása je dostupná pro každého.

S moderní metodou ke kráse

Žijeme v době, která nám všem nabízí neskutečnou cestu ke kráse. Ale pozor takovou, při které se nikdo nenadře a přitom si může vytvarovat postavu a bez diet. Odstranit celulitidu nebo strie, což je další přínos pro někoho, kdo z takových příznaků má komplexy. Co je ale hlavní, že v salónu krásy v Praze se dá objednat na rozličné zkrášlující služby, které mají výsledný efekt a jsou v podstatě unikátním zásahem do pleti nebo problémů, které klienty sužují. Díky odborným lékařům není problém za speciální techniky vyřešit povislá oční víčka, kruhy pod očima, vypadávání vlasůnebo najít řešení pro jiné situace. Moderní technologie skutečně nabízí jednoduchá řešení a bezbolestné metody, které zvládnout odepsat z tváře pár let. Po procedurách se budete cítit nejen skvěle, ale budete rovněž i mladší.

Kvalitní kosmetika

Každá žena používá nějaké kosmetické přípravky, které jí nejvíce vyhovují. Otázkou je, zdali svým složením vyhovují i pokožce. Pokud skutečně chcete efektivní a zdravou kosmetiku, poté je ideální se zaměřit na profesionální kosmetiku, která bude určena přímo na vaši pokožku. Můžete si udělat domácí skvělou zásobu hydratačních krémů, masek nebo dokonce si zakoupit aromatický vyživující tělový olej do koupele, který dodá tělu nejen svoji květinovou vůni, ale vyživující vitamín E. Nabídka top kosmetiky je online v plném rozsahu a ještě vás mohou překvapit i další bonusy.

Keratin na vlasy

Je mnoho důvodů, proč si nechat aplikovat keratin na vlasy. Také existují různé způsoby, a pokud chcete dosáhnout skutečně vytouženého efektu, poté se vyplatí objednat na aplikaci brazilského keratinu, který je velkým přínosem pro klienty. Vlasy získají ihned jiný vzhled a co navíc, pod neviditelnou taktovkou, se začíná měnit celá struktura vlasu, což samozřejmě ovlivní kvalitu. Je třeba si skutečně uvědomit, že ani vlasy nejsou nesmrtelné. Díky správné péči ovšem vydrží dlouhou dobu velmi mladé a svěží.

Objevte nejnovější trendy v barvení vlasů

0

Vlasové barvy Syoss reagují na nejnovější trendy a nabízí ve svém portfoliu 4 nové odstíny inspirované Pantone, které vychází z přírodních elementů, materiálů a emocí. Odstín Roasted Pecan lichotí široké škále pleti a vzbuzuje pocit luxusu, Pompeian Red vytvoří okouzlující a přirozenou barvu červené, pro mladistvý a moderní vzhled zvolte odstín Coral Gold, varianta Lavender Crystal s šeříkovými podtóny ve vás probudí tajemnou ženskost. Samozřejmostí všech odstínů je až 100% krytí šedin, vysoká intenzita barvy a až o 80 % méně lámavosti vlasů.

Po barvení nezapomeňte na tu správnou péči. Samozřejmostí jsou šampony, které odstraní z povrchu vlasů a vlasové pokožky veškeré nečistoty. V širokém portfoliu značky Syoss každá najde to pravé pro své vlasy – šampon pro barvené vlasy, zničené, bez objemu nebo na vlny. Vhodně zvolená péče po umytí vlasů je neméně důležitá. I přesto, že řada žen kondicionéry nepoužívá, v péči o vlasy mají nezastupitelné místo. Šampony totiž otevírají vlasová vlákna, kondicionér je zase uzavře a tím zajistí potřebnou ochranu před poškozením. Díky tomu se vlasy i jednodušeji rozčesávají. Značka Syoss nabízí ve svém portfoliu několik různých přípravků určených po umytí vlasů, od běžných kondicionérů, přes intenzivní až po masky. Novinka na trhu – intenzivní kondicionéry Syoss – jsou ideálním pomocníkem pro ty, kteří hledají rychlé a vysoce účinné řešení. Nové intenzivní kondicionéry přichází ve třech variantách: Repair pro suché a poškozené vlasy, Keratin pro lámavé vlasy a Color pro vlasy barvené nebo zesvětlené. Všechny obsahují 5x více aminokyselin než běžný kondicionér, proto dodávají vlasům efektivní a instantní pomoc ihned po umytí.

Spěcháte na důležitou schůzku, potřebovala byste si ještě umýt vlasy, ale už to nestíháte? Pak sáhněte po suchých šamponech Syoss, které vám zajistí okamžitě čisté vlasy. Suché šampony Syoss jsou na trhu k dostání ve dvou variantách Anti Grease a Pure Fresh. Obě se mohou pyšnit veganským složením, které přidá vašim vlasům jeden extra den svěžesti. Novinkou na trhu je tónovací suchý šampon Syoss pro hnědé vlasy, který navíc ještě obarví odrosty a zakryje šediny.

Vitamin K2 pro správné využití vápníku

0

Vitamin K je ve farmacii často diskutovaný, není ale dlouho tomu, co se zjistilo, že neexistuje pouze vitamin K1, ale také vitamin K2, a právě na ten se dnes zaměříme. Vitamin K2 (stejně jako K1) je rozpustný v tucích a má v organizmu naprosto odlišné přínosy.

Je důležitý pro udržení zdravého stavu kostí, cév a srdce. Dále je prospěšný pro zajištění pohybu vápníku v organismu. To je důležité proto, aby byla zajištěna dostatečná mineralizace kostí. Se správným vedením vápníku v organismu dále předcházíme kalcifikaci, což je usazování vápníku v cévách.

K čemu přispívá vitamin K2

Při užívání vitaminu K2 dochází k aktivaci bílkovin, které se podílí na ukládání vápníku tam, kde je ho potřeba. To znamená především v kostech a zubech.

Pokud máme vitaminu K2 nedostatek, k aktivaci bílkovin logicky nedochází a my se můžeme začít potýkat s tzv. kalcifikací, což je ukládání vápníku v cévách a měkkých tkáních, kde rozhodně není potřeba a tělu škodí. Kvůli kalcifikaci pak dochází ke špatnému vedení krve v těle, hrozí riziko vzniku srdečního infarktu nebo mozkové mrtvice. Dále dochází k demineralizaci kostí a zubů, protože se jim vápník nedostává.

Dostatečný příjem vitaminu K2 tak předchází vzniku osteoporózy.

Dalšími přínosy spojenými s užíváním vitaminu K2 jsou podpora normální srážlivosti krve a podpora účinnosti vitaminu D3 v těle.

Odkud získávat vitamin K2

Potraviny bohaté na K2 jsou často ty, které jsou fermentované –kysané zelí, sójový sýr natto, ale také další druhy sýrů, například gouda nebo brie. Dál pak zakysané mléčné výrobky. Z živočišných potravin jsou to vajíčka, máslo nebo játra, ideálně však od zvířat, která jsou krmena převážně trávou. Na vitamin K2 jsou bohaté brambory, rajčata, mrkev nebo různé druh luštěnin.

Kvalitním zdrojem vitaminu K jsou také doplňky stravy. Vzhledem k tomu, že vitamin K2 je rozpustný v tucích, doporučujeme olejový doplněk stravy Vitamin K2 MK-7, což je nejlépe využitelná forma vitaminu K2. Je vysoce biologicky dostupná a má dlouhý poločas rozpadu, v těle se proto uvolňuje déle, a to zajišťuje její větší využitelnost.

Práce ve školce Praha byla vždycky mým snem

0

Práce ve školce Praha byla mým poměrně dlouholetým snem. Pedagogické vzdělání jsem si sice doplnila až v pozdějším věku, avšak i přesto jsem nesmírně ráda, že jsem získala poměrně velmi krásné míst ve školce, ve které panuje naprosto dokonalá a přátelská atmosféra a důvěra mezi kolegy. Dlouhou dobu jsem však uvažovala nad prací v jeslích. Zdálo se mi totiž, že s menšími dětmi bude snazší práce než s těmi, které jsou již ve věku, kdy se neustále na něco ptají, zajímá je svět okolo nich a snaží se rozvinout svůj potenciál. O tom, že si hledám práci v jeslích, jsem také řekla své sestře, která je ředitelkou jeslí nedaleko Prahy, a právě ona mě vyvedla z omylu, ve kterém jsem dlouhou dobu žila, a sice že práce s menšími dětmi jé méně náročná. Navíc si ze mě udělala legraci a řekla mi, že když budou nějaké jesle na prodej, dá mi vědět, abych si práci v podobném zařízení mohla vyzkoušet na vlastní kůži. Ubezpečila jsem ji, že na inzeráty typu prodám jesle či prodám školku, skutečně reagovat nebudu. Sama vidím, co všechno musí sestra zvládnout při chodu takovéhoto kolosu. 

Práce chůva ve školce je obohacující

Práce chůva ve školce je dosti obohacující, a to jistě mnohem více než právě práce v jeslích. Se svěřenými dětmi jsem si hned padla do oka a našla jsem s nimi společnou řeč. Děti mě navíc berou jako svého parťáka, a to se mi na nich líbí. Jejich bezprostřednost a zároveň jakási úcta k mé osobě zároveň. Rodinné zázemí naší školky navíc nahrává dokonalým vztahům mezi dětmi i pedagogy. Jsem ráda, že mohu být součástí této školky a že mohu získávat nesmírně mnoho nových zkušeností, které jistě v budoucnosti ocením. 

Hledám práci ve školce

Hledám práci ve školce, a to co možná nejrychleji. Již jsem totiž měla naprosto po krk prací ve státní správě, ve které jsem strávila několik let, a to dost často za směšné peníze. V momentě, kdy jsem tak chtěla zcela jistě zásadně změnit svůj život, přihlásila jsem se na vysokou školu pedagogickou a doplnila si potřebné vzdělání pro výuku předškolních dětí. Neuvěřitelně jsem se těšila na to, až školu dokončím a budu moci své nabité poznatky aplikovat do praxe. Nyní jsem nejšťastnější ženou pod sluncem.

Získat zaměstnání vám pomůže správně napsaný životopis říká Personalistka.cz

0

Curriculum vitae neboli životopis je vaší první vizitkou, kterou budoucí možný zaměstnavatel, respektive personální oddělení uvidí. Proto by měl být naprosto dokonale napsaný, a to jak po straně stylistické, tak co se týče pravopisu. Samozřejmě, někdy obcházíme společnosti osobně a životopis předáváme přímo my, většinou je ale posíláme e-mailem nebo vkládáme jako přílohu do odpovědi k inzerátu práce.

Jak napsat životopis

Aby vám životopis posloužil k užitku a byl vaším pozitivním předvojem, než dorazíte osobně, můžete jej napsat sami dle svého úsudku, ale mnohem lepší je použít vzor životopisu. I to, jak má správné CV vypadat totiž prochází vývojem, a tak se vám nestane, že jej napíšete stejně, jako před dvaceti lety, kdy jste práci hledali poprvé, ale teď už takový životopis není trendy.

V každém případě byste měli dodržet jednoduchou osnovu, aby mělo CV ten správný spád. Jako první uveďte své osobní údaje, ale neuvádějte nic, co nemá zaměstnavatel právo vědět, jako např. o vašem vyznání, politických názorech, rodinném stavu, počtu dětí a podobně.

Poté uveďte vaše nejvyšší dosažené vzdělání. Pokud vám pomůže k žádané práci i téma závěrečné práce, nebo třeba praxe v konkrétní společnosti, uveďte je.

Nezapomeňte ani na různé kurzy, stáže, certifikáty firem. Přehled znalostí a dovedností by měl zahrnovat jazyky, znalost počítačových programů, další zajímavosti, jako třeba psaní všemi deseti, řidičský průkaz a jeho skupiny…

Následně uveďte vaši pracovní historii. Nemusíte uvádět krátkodobé funkce, které trvaly např. 2 měsíce, ani důvody, proč jste které zaměstnání opustili. Hlavně uveďte ta zaměstnání, která by vás posunula k místu, které teď chcete získat.

Nebojte se pochválit

V životopise uveďte i své přednosti, jako časovou flexibilitu, trpělivost, ochota práce v týmu, nebo naopak obliba v samostatné práci, snaha a ochota vzdělávat se…

Pokud je vaše pracovní kariéra dlouhá, volte heslovité popisování zaměstnání. Těm, kdo si váš životopis budou číst, značně usnadníte práci a CV si přečtou celé, dodává slečna Pavlína z job portálu Personalistka.cz.

Maso nebo třešně aneb odkud získal karneol svůj název?

0

Karneol je specificky zbarvenou odrůdou chalcedonu. Typický je pro něj teplý oranžovočervený odstín, který se však může u jednotlivých kamenů i lišit podle toho, jaké konkrétní chemické složení vykazují.

Zodpovědný je za toto zbarvení obsah krevelu. Což je odrůda železité rudy. S barvou souvisí také název kamene. Pochází z latinského označení „carneus“ neboli „masový“. Někdy se též jako výchozí uvádí výraz „carne“, který přímo znamená „maso“.

Jiné výklady však připouštějí i odvození od latinského výrazu „corneolus“, které je samo o sobě odvozeno od latinského slova „cornum“ neboli třešeň. A to prý proto, že kámen právě tyto sladké červené plody připomíná.

Etymologických výkladů hledajících vysvětlení původu názvu tohoto minerálu existuje nicméně vícero. Ať již platí kterýkoli z nich, karneolu to na zajímavosti neubírá. Jedinečný kámen nepřestává přitahovat pozornost. Přejete si i vy mít ve své sbírce některý ze šperků právě s karneolem?

Rubin je vínem, které osloví každého milovníka kvalitního vína

0

Rubin je odrůda vína, které vzniklo velmi úspěšným zkřížením Syrahu a Nebbiola a to v polovině minulého století. Díky tomuto zkřížení jsou bobule tohoto vína o poznání menší a mají také tmavě modrou barvu a velmi intenzivní aroma. Aroma těchto vín je navíc naprosto nezaměnitelné a také neodolatelné. Dříve jsem pila spíše bílá vína a o těch červených až zase tak moce nepřemýšlela. To se ovšem změnilo ve chvíli, kdy jsem objevila červené víno, které mi opravdu zachutnalo a tím vínem byl právě Rubin a to přesně Rubin Rossidi. 

Rubin v růžovém hávu

Rubinsi můžete vychutnat také v podobě růžového vína. Jedná se o takový malý kompromis pro všechny, kteří milují bílé víno, avšak by si občas rádi dali také to červené či naopak. Přesně takovéto dilema měla má maminka, která se dlouhou dobu nemohla rozhodnout, zda dát po letech odmítání šanci červenému vínu či raději zůstat při zemi a spokojit se k kvalitním bílým vínem. Růžové víno tak naprosto ocenila. Když toto elegantní světle růžové víno poprvé ochutnala, svěřila se mi, že lepší růžové víno snad ještě nikdy předtím nepila. Růžová barva hází do značné míry neonové barvy, má silně ovocně sladký nos a naprosto dokonale bohatou chuť. Kromě toho je neodolatelně svěží. Jediné, co maminku mrzelo bylo, že si těchto růžových vín, po kterých se jen zaprášilo, neobjednala více. 

Manžela dostal ReDark

Rubin ReDark je vínem pro správné muže. Víno pochází z Trháckých nížin v Bulharsku, a to přesně od údolí řeky Strumy. Sympatické na něm rovněž je, že ho lze archivovat až neuvěřitelných sedm let. Manžela na tomto víně oslovila zejména jeho nádherná granátová barva a elegantní struktura. Víno navíc velmi lahodilo jeho nosu. Voní po ořeších, kávě a tmavé čokoládě. Cítit je z něj především ovocná chuť zralých třešní, kakaa, borůvek a lehkého tabáku. Jedná se o skutečný požitkářský kousek, který rozhodně zaujme nejednoho milovníka dobrého vína.

Restaurace Benecko: Okuste lahodná jídla v příjemném prostředí

0

Restaurace TOP Benecko nabízí jedinečnou atmosféru. Nachází se totiž v blízkosti přírody Krkonoš. Vyrazit tak můžete na výlet a spojit ho se skvělým gurmánským zážitkem. Toto místo si zamilujete, zejména díky skvělému jídlu a zkušeným číšníkům.

Benecko restaurace

Benecko restaurace je spojena s hotelem, váš zážitek tak může být kompletní. V nabídce najdete různá jídla od snídání, obědů až po večeře. Na své dovolené tak můžete ochutnat různá jídla připravovaná převážně z lokálních surovin od blízkých farmářů. Je tak zajištěna vysoká kvalita pokrmů. O jejich luxusní zpracování se starají zkušení kuchaři, jejichž práci můžete díky otevřené kuchyni přímo sledovat. Jestliže tedy hledáte odpověď na otázku, kam do restaurace na Benecku, tento podnik je nejlepší volbou.

Luxusní nabídka restaurace Benecko

V menu top restaurace Benecko, najdete pouze ta nejlepší jídla. Ať už se rozhodnete pro snídani, či kompletní obědové menu. Tato moderní horská restaurace využívá hlavně místních surovin – pstruhy získávají z místních sádek, hovězí maso z nedalekých farem a mnoho dalšího. Všechny suroviny jsou tak čerstvé a vysoké kvality. Na závěr můžete ochutnat také domácí zmrzlinu, která vás okouzlí. Restaurace Benecko nabízí mnoho možností, přičemž žádná z nich vás rozhodně nezklame.

Pro různé příležitosti

Do této restaurace můžete vyrazit na příjemný nedělní oběd, jen tak pro radost, či třeba tento zážitek spojit rovnou s pobytem. Kromě toho se však skvěle hodí restaurace na svatební hostinu Benecko. Dostupný je uzavřený salonek pro 40 osob a vnitřní prostor restaurace s tabulí až pro 80 osob. Kapacitu lze navýšit také díky venkovní terase pro 120 osob. Jestliže máte v plánu větší akci, rezervace restaurace Benecko vám zajistí, že pro vás vše bude připraveno.

Menu restaurace TOP Benecko je rozmanité, na chuť si zde tak přijde každý. Ať už toužíte po české klasice, pokrmům mezinárodní kuchyně, či hledáte jídla, která si zamilují děti.

Nejnovější články